Canlı Dersler

Online Derse Nasıl Girilir?

Merhaba,

 https://www.canlidershane.net  anasayfaya tıkladıktan sonra o günkü dersiniz en üste gelecektir. Derse tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Bazı paketlerle (Video, Kitap, Kontör vb) ders hakkı tanınır. Siz bu hakkınızı altta gördüğünüz ders listesi alanlarından Rezervasyon Yap’a tıklayarak kullanabilirsiniz. Kısaca x adet online ders izleme hakkı size ücretsiz tanınır. Siz bu hakkınızı dilediğiniz derslerde kullanabilirsiniz. Bonus Ders Hakkı'nız bitene kadar sistem sizden kontör talebinde bulunmaz.

Adobe Connect Nedir?

Adobe Connect, yapılan uzaktan  eğitimlere bulunduğunuz her yerden erişebileceğiniz bir sanal sınıf uygulamasıdır. Online dersleri sağlıklı izleyebilmeniz için Adobe Connect'i Chrome, Firefox, Internet Explorer vs. gibi tarayıcılarda açmak yerine ADD-IN kurarak izlemenizi tavsiye ederiz.

ADD-IN Kurulum Testi:

https://canlidershane.adobeconnect.com/common/help/en/support/meeting_test.htm

ADD-IN Kurulum Linkleri:

Adobe Connect Eklenti(Add-in) Kurulumu

Kurulum bağlantısına ulaşmak için lütfen tıklayınız

Ders İçin Rezervasyon yapma

Kullanıcı Adı: Mail Adresiniz 

Şifre: Size gönderilen şifre

 

canlidershane.net'te asistanlarımız ve yazılım teknik destek ekibimizle yanınızdayız. Ders girişinde ya da esnasında yaşadığınız sıkıntılar var ise ekibimizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Teknik sorularınızla ilgili destek@canlidershane.net'e mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

 

Online ders paketlerimizin ayrıntılı içeriği grubumuzla duyurulmakla birlikte genel olarak kitaplar, online veya offline konu anlatımları ve soru çözümlerinden oluşmaktadır.

Online Dersler

Belirlenen tarih ve saatte canlı ders ortamında bulunmanız gereken derslerdir. Ortamda ilgili hocalarımız sizleri çalıştırırlar. Kayıtlarını ders yapıldıktan sonra offline olarak da izleyebilmeniz mümkündür.

Video Dersler

Dilediğiniz zaman, dilediğiniz şekilde çalışma programınızı belirleyerek çalışabileceğiniz derslerdir. Programı çok sık değişen öğrencilerimiz bu dersleri tercih edebilirler.

 

Zamanı daha önceden planlanan online derse canlidershane.net Anasayfa’da bulunan Bugünkü Ders(ler) veya Grup, Kamp Ders ve Ek Ders Bilgileri kısmından Derse gitmek için tıklayın’a tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yapılan derslerin ardından işlenen konulara ilişkin pekiştirmeyi amaçlayan yeterli miktarda ödev öğretmenlerimizin inisiyatifinde verilir ve siz öğrencilerimizin ulaşabileceği şekilde çalışma odasında ilgili dersin Ödev Klasörüne yüklenir. 

Ayrıca içeriklerimiz her konu ardından işlenenleri pekiştirmeyi amaçlayan Konu Kavrama Testleri ile zenginleştirilmiştir.

Online dersler Adobe Connect yazılımı sayesinde ister bilgisayarınız, ister tabletiniz, isterseniz de telefonuzdan erişebileceğiniz bir biçimde sağlanmaktadır. Bu esnada öğretmeninizi görebilir, duyabilir, sorduğu sorulara yanıt verebilir, öğretmeninizin ortama yüklediği belgelere ve düzenlemelerine erişebilirsiniz. 

Görsel ve işitsel bakımdan fiziksel kursları aratmayan bir ortamda ders almak artık çok kolay!

Öğretmenlerimizin ve sizin ihtiyaç duyduğunuz durumlarda ek dersler paket içeriği ile sizlere sunulmaktadır. Böylece size sunduğumuz paketlerde sınav stresi yaşamadan hazırlığınızı yapabilirsiniz.

Ders linklerine ulaşmanın birçok yolu vardır. canlidershane.net Anasayfa sizi bu konuda yönlendiren araçlardan biridir. İkinci olarak, çalışma odasındaki ders takvimine tıkladığınızda o gün gerçekleşecek dersin linki karşınıza kolaylıkla gelmektedir. Üçüncü olarak ise, size Mail ve SMS aracılığı ile ders bilgilerinizi iletiyoruz. 

Kaldırma: Bilgisayarınızın Ayarlar > Program Ekle veya Kaldır bölümünden ADD-IN’i kaldırabilirsiniz.

0___so___indir%20%281%29-1529497917.png

 

0___so___indir-1529497965.jpg

 

Kurma: Arama motoruna “adobe add in kur” yazarak ilgili alana tıkladığınızda ise karşınıza ADD-IN yükleme ekranı gelecektir. Kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirip kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

0___so___indir%20%281%29-1529498191.jpg0___so___indir%20%282%29-1529498185.jpg0___so___indir%20%283%29-1529498179.jpg0___so___indir%20%284%29-1529498172.jpg0___so___indir%20%285%29-1529498166.jpg
  1. Canlidershane.net Anasayfa’ya girip sayfayı biraz aşağı çektiğinizde karşınıza Bugünkü Ders(ler) bölümü çıkacaktır. İlgili derse tıkladığınızda sistem sizi https://canlidershane.adobeconnect.com bağlantısına otomatik yönlendirecektir.
  2. Açılan ekranda Kullanıcı Adınız ve Parolanızı girerek Odaya Gir dediğinizde derse yönlendirilmiş olacaksınız.
  3. Eğer şifrenizi ve kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız Canlidershane.net Anasayfa’ya geri dönüp Giriş Yap kısmındaki Şifremi Unuttum bölümünden bilgileriniz ile şifre resetleme yapıp şifrenizi güncellemeniz mümkündür. Bu sayede Adobe Connect ortamıyla da şifreniz senkronize hale gelecek ve güncel şifreniz ile giriş yapabileceksiniz.
  4. Giriş yaptığınızda dersiniz bulunduğunuz tarayıcıda açılacaktır. Canlı dersi daha sağlıklı izlemeniz için açılan ekranda yer alan Yardım menüsünden ADD-IN eklentisini kurmanızı tavsiye ederiz. Böylece ses takılması, görüntü donması gibi problemleri ortadan kaldırmış olacak ve daha sağlıklı ders izlemiş olacaksınız.
  5.  Artık derstesiniz! Ders ekranındaki Sohbet bölümünde isminizin yanında 2,3,.. gibi rakamlar görüyorsanız, derse farklı şekillerde birkaç kez aynı anda girmişsiniz demektir. Bu ders sırasında ses sorunu yaşamanıza sebep olabilir. Bu durumda açtığınız diğer pencereleri kapatırsanız sorun çözülmüş olacaktır.
  6. Derse oturum başlamadan 30 dk. önce giriş yapmanız sizin avantajınıza olacaktır.
  7. Internet bağlantı hızınız önemlidir. http://www.speedtest.net/ adresinden bağlantı hızınızı test edebilirsiniz.
  8. Yardıma ihtiyacınız olduğunda asistanlarımıza veya teknik ekibimize ulaşabilirsiniz. Asistanlarımız ders esnasında ders alanında olacaklardır. Teknik ekibimiz ise size mesai saatleri içerisinde Mail yoluyla destek vereceklerdir.

Kontör, canlidershane.net içerisindeki değişim aracı birimidir. Bir nevi sisteme yüklediğiniz kredidir ve kontör talep eden yerlerde kullanabilirsiniz. Genelde kontör talep eden yerler derslerdir. Canlı, kamp, ücretli ek dersler vs. de kontörle katılım yapabileceğiniz alanlardır. Kontör hakkınız var ise kontör talep edilen yerlerdeki Rezervasyon Yap  butonuna tıkladığınızda kontör düşer. İptal ettiğinizde kontör iade edilir.

Merhaba,

Ders kayıtları çalışma odasındadır.  https://www.canlidershane.net/student/index.php    adresine girdikten sonra sol klasörlerde "Online Gruplar" klasörü altından ilgili alandan izleyebilirsiniz.

 

Merhaba,

Şifrenizi   https://www.canlidershane.net/products/lost-password.php    adresinden tekrar alabilirsiniz. Sistem size hem mail hem de sms olarak yeni şifre belirleme talimatlarını iletecektir.